Colectivul disciplinei

Șef disciplină
Prof. univ. dr. Ovidiu S. Cotoi - ovidiu.cotoi@umfst.ro
 
Membrii disciplinei
Conf. univ. dr. Anca Bacârea - anca.bacarea@umfst.ro
Conf. univ. dr. Adina Stoian - adina.stoian@umfst.ro
Şef de lucrări dr. Fárr Ana-Maria - anamaria.farr@umfst.ro
Şef de lucrări dr. Florina Ioana Gliga - florina.gliga@umfst.ro
Şef de lucrări dr. Bianca Liana Grigorescu - bianca.grigorescu@umfst.ro
Asist. univ. dr. Corina Budin - corina.budin@umfst.ro
Asist. univ. drd. Răzvan Mareș - razvan.mares@umfst.ro
Asist. univ. drd. Istvan Szabo – istvan.szabo@umfst.ro
Asist. univ. drd. Iuliu Gabriel Cocuz – iuliu.cocuz@umfst.ro
Asist. univ. drd. Bianca Kosovski - bianca.kosovski@umfst.ro
Drd. Raluca Niculescu – Plata cu ora
Drd. Horațiu Adrian Sabău – Plata cu ora
Drd. Mihaela Cornelia Șincu – Plata cu ora
Drd. Andreea Tinca – Plata cu ora
 

Contact

Disciplina de Fiziopatologie
Departamentul M2 – Științe funcționale și complementare
Universitatea de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie George Emil Palade din Târgu Mureș
Prof. univ. dr. Ovidiu S. Cotoi
Tel. 0265-215551/126